Het team Taal&Inburgering van Albeda verzorgt taalopleidingen en inburgeringscursussen aan volwassenen. Ook bij Albeda werden vanaf maandag alle lessen op school gestopt. De locaties van Albeda blijven open – ik realiseerde me dat ik het heel fijn vond nog ergens heen te kunnen om te gaan werken - en tegelijkertijd zijn we in een online werkomgeving terechtgekomen. Ik doe mijn werk op basis van vele jaren ervaring, maar hier heb ik ook geen referentiekader voor. Samen met mijn team ben ik maandagochtend de nieuwe realiteit in gestapt en we slaan ons er wonderwel doorheen.
Onze deelnemers komen soms uit zeer stressvolle situaties in hun eigen land. Of ze zijn in Nederland aan het werk en maken zich zorgen om hun familie elders. Mijn medewerkers zijn gemiddeld niet meer piepjong en niet allemaal digitaal even vaardig. Mijn eerste aandacht ging richting de zorgen en emoties die bij medewerkers en deelnemers leefden. Maar wat was iedereen snel in de stand om het onderwijs opnieuw uit te vinden, heel bijzonder om mee te maken.
Gehoord van mijn medewerkers afgelopen week:
In de achtbaan waarin we terechtkwamen gebeurden zulke mooi dingen, ik ben onder de indruk. Iedereen stapt uit zijn comfortzone, alles om onze deelnemers zo goed mogelijk onderwijs te blijven geven. We hebben contact met onze deelnemers, we blijven ze steunen. Mensen zoeken elkaar digitaal op om samen te oefenen met Teams. De eerste online lessen zijn gegeven, met succes. Maandag hebben we een online training Teams geregeld. We zijn aan het inventariseren wat we moeten doen om al onze deelnemers mee te laten doen. Ik kijk uit naar aankomende week, er gaat vast nog veel moois gebeuren.
Overzicht blogs